Ázijské vaječné rezance sa líšia od európskeho ekvivalentu iba tým, že namiesto slepačích vajec sa používajú vajcia kačacie. V Ázii sú rovnako obľúbenou zložkou pokrmov ako ryža. Rezance dobrej kvality vlastne nevyžadujú žiadnu omáčku. Stačí do nich pridať olej, orestovaný cesnak alebo zázvor. Nie každý vie, čím sa od seba líšia ďalšie rôzne druhy. Tajomstvom tu budú zložky použité na výrobu cesta.
Celofánové rezance
boli nazvané neveľmi šťastne sójovými rezancami (ich iné názvy sú sklenené rezance alebo fazuľové rezance). Nie sú vyrobené zo sóje, ale zo škrobu získaného z fazule mungo, zriedkavejšie z manioku alebo zemiakov. Za svoj názov vďačia tomu, že sa po namočení stávajú priehľadnými. Majú tvar tenkých nitiek, pridávaných do pokrmov miesto ryže, a tiež do polievok. Sú pridávané do jarných závitkov (spring rolls). Tieto rezance sa nevaria, ale iba prelievajú horúcou vodou, aby napučali a zmäkli.
Udon
je druh širokých japonských a kórejských rezancov z pšeničnej múky. Rezance Udon sú prevažne podávané teplé vo vývare s ďalšími ingredienciami ako zelenina, vajcia, mäso, víno a ochucujúce omáčky. Inou lahôdkou s ich použitím je yakiudon - smažené rezance s mäsom a zeleninou.
Soba
sú tenké šedohnedej farby rezance z pšeničnej a pohánkovej múky. Možno ich jesť ako teplé v polievke, tak i za studena. Rezance soba sa začali pripravovať na začiatku epochy Edo (XVII st.). V polovici XVII. storočia vznikli prvé reštaurácie, ktoré sa špecializovali na rezance soba. Dodnes sú veľmi obľúbené v Japonsku. Výhodou je jednoduchosť prípravy a to, že sú ľahko stráviteľné. Okrem toho podľa Japoncov ich tvar symbolizuje dlhý život.
Ramen
je japonské slovo pochádzajúce z čínskeho "lǟmian", znamenajúceho druh rezancov z pšeničnej múky, servírované v Číne. Je hlavnou zložkou pridávanou do polievky. Rezance ramien sú súčasťou obľúbeného pokrmu o rovnakom názve - polievky na báze bujónu pripraveného z bravčového mäsa s pridaním veľkého množstva zeleniny, ako napr. bielej reďkovky daikon, pekinskej kapusty, bambusových výhonkov, cibule, kukurice a ďalších surovín.
Ryžové rezance
sú získavané z ryžovej múky čiže nepriamo z ryže. Ich klasický vzhľad - veľmi tenké biele nitky. Z ryžovej múky sa tiež vyrábajú širšie valčeky a rúrky. Skladajú sa hlavne zo škrobu, neobsahujú lepok ani tuk. Možno ich jednoducho pripraviť, stačí zaliať vriacou vodou na rozdiel od sklenených rezancov sa po namočení premenia na snehobiele. Sú veľmi obľúbené v Ázii, najmä v Číne. Možno ich podávať s kuraťom, morskými plodmi a zeleninou. Sú ideálne do ázijských polievok.